Czym są torrenty?

web-1738168_640.jpg, Apr 2021

Trzy pytania, które często mi zadają, to: Czy torrenty są bezpieczne, czy są legalne i co się stanie, jeśli zostanę złapany? Ten post odpowiada na te pytania i analizuje metody, których używają torrente, aby zachować bezpieczeństwo i anonimowość.

Co to jest torrentowanie?
Torrentowanie polega na pobieraniu i przesyłaniu plików przez sieć BitTorrent. Zamiast pobierać pliki na centralny serwer, torrentowanie pobiera pliki z urządzeń innych użytkowników w sieci. I odwrotnie, użytkownicy przesyłają pliki z własnych urządzeń, aby inni użytkownicy mogli je pobrać.

Torrenting jest najpopularniejszą formą udostępniania plików peer-to-peer (P2P) i wymaga oprogramowania do zarządzania torrentami, aby połączyć się z siecią BitTorrent. To oprogramowanie można pobrać bezpłatnie na różne urządzenia.

Każdy, kto pobiera lub przesyła ten sam plik, jest nazywany równorzędnym i zbiorczo nazywany rojem. Ze względu na sposób działania BitTorrenta, peer może pobrać plik od kilku innych użytkowników w tym samym czasie lub przesłać plik do kilku innych użytkowników w tym samym czasie.

Torrenting jest często kojarzony z piractwem, ponieważ jest szeroko stosowany do udostępniania plików chronionych prawem autorskim, w tym filmów, gier, muzyki i oprogramowania. Jednak torrentowanie ma również wiele legalnych zastosowań, takich jak: B. Zmniejszenie obciążenia serwerów centralnych poprzez rozłożenie obciążenia hostingu między użytkowników.

Więcej o życiu w internecie tutaj: https://nitka.net.pl/

Add ping

Trackback URL : https://dotykpiekna.stargard.pl/index.php?trackback/22

Page top