Jak działa CMS i jak jest używany?

web-1045994_640.jpg, Apr 2021
czym jest CMS

CMS zapewnia graficzny interfejs użytkownika z narzędziami do tworzenia, edytowania i publikowania treści internetowych bez konieczności pisania kodu od podstaw.

CMS składa się z dwóch komponentów: aplikacji do zarządzania treścią (CMA) i aplikacji do dostarczania treści (CDA).

CMA to graficzny interfejs użytkownika, który umożliwia użytkownikom projektowanie, tworzenie, modyfikowanie i usuwanie treści ze strony internetowej bez wcześniejszej znajomości języka HTML.
Komponent CDA zapewnia usługi zaplecza, które wspierają zarządzanie i dostarczanie treści, gdy tylko użytkownik utworzy ją w CMA.
Jaka jest różnica między CMS, ECM i WCMS?
CMS, ECM i WCMS zarządzają całą zawartością, ale są między nimi różnice:

CMS jest prekursorem systemu ECM. CMS to miejsce do tworzenia, zarządzania i przechowywania treści cyfrowych i najlepiej nadaje się do treści ustrukturyzowanych, takich jak dokumenty i wpisy w bazach danych.
System zarządzania treścią przedsiębiorstwa zarządza zarówno treścią strukturalną, jak i nieustrukturyzowaną. Obejmuje oprogramowanie, strategie i zabezpieczenia umożliwiające efektywne zarządzanie zawartością.
System zarządzania treścią WWW jest podobny do systemu ECM, ale czynnikiem różnicującym jest to, że WCMS ma zastosowanie do treści WWW - na przykład stron produktów w witrynach handlu elektronicznego. Zawiera narzędzie do publikowania i ułatwia wspólne tworzenie.
ECM kontra WCM
Funkcje CMS
Funkcje mogą się różnić w różnych ofertach CMS. Jednak podstawowe funkcje obejmują:

Intuicyjne indeksowanie, wyszukiwanie i pobieranie. Funkcje te indeksują wszystkie dane w celu łatwego dostępu za pomocą funkcji wyszukiwania i umożliwiają użytkownikom wyszukiwanie atrybutów, takich jak daty publikacji, słowa kluczowe lub autor.
Zarządzanie formatami. W ten sposób zeskanowane dokumenty papierowe i starsze dokumenty elektroniczne można przekształcić w dokumenty HTML lub PDF.
Funkcje rewizji. Te funkcje umożliwiają aktualizację i edycję treści po jej pierwszej publikacji. Kontrola wersji śledzi również wszelkie zmiany wprowadzone przez użytkowników w plikach.
Publikować. Ta funkcja umożliwia osobom korzystanie z szablonu lub zestawu szablonów zatwierdzonych przez organizację, a także z kreatorów i innych narzędzi do tworzenia i modyfikowania treści.
CMS może również zapewniać narzędzia do personalizacji lub marketingu typu „jeden do jednego”. Marketing indywidualny to zdolność witryny internetowej do dostosowania treści i reklam do specyficznych cech użytkownika na podstawie informacji dostarczonych przez użytkownika lub gromadzonych przez witrynę internetową. Na przykład, jeśli użytkownik wyszukuje aparaty cyfrowe w głównych wyszukiwarkach, takich jak Google, banery reklamowe mogą obejmować firmy sprzedające aparaty cyfrowe, a nie firmy sprzedające produkty ogrodnicze.

Podstawowe funkcje grafiki CMS
Inne popularne funkcje CMS to:

  • adresy URL przyjazne dla wyszukiwarek;
  • pomoc zintegrowana i online, w tym tablice dyskusyjne;
  • grupowe systemy autoryzacji i zabezpieczenia;
  • pełna obsługa szablonów i konfigurowalne szablony;
  • proste, oparte na kreatorze procedury instalacji i wersjonowania;
  • Panel administracyjny z obsługą wielu języków;
  • minimalne wymagania serwerowe;
  • zintegrowany menedżer plików; i
  • zintegrowane dzienniki audytów.


Korzyści z używania CMS
Korzystanie z systemu zarządzania treścią ma wiele zalet, w tym:

Przyjazność dla użytkownika. Dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika z oprogramowania mogą korzystać również osoby o ograniczonej wiedzy technicznej.
Łatwe wyszukiwanie informacji. Wbudowana funkcja wyszukiwania pozwala użytkownikom wpisać to, czego szukają, i uzyskać listę zwróconych elementów - podobnie jak w wyszukiwarce Google.
Łatwe zarządzanie treścią. Tworzenie treści jest nie tylko łatwe, ale także usuwanie treści. CMS ułatwia cofanie publikacji treści w celu aktualizacji witryn.
Dostępne z każdego miejsca. CMS może być oparty na chmurze lub lokalnie, ale użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do treści z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu.
Umożliwia wielu użytkownikom. CMS ułatwia zarządzanie uprawnieniami do publikacji.
Natychmiastowe aktualizacje treści. Dzięki CMS użytkownicy mogą zarządzać treścią i aktualizować ją w czasie rzeczywistym - bez czekania na programistę.
Łatwe do skalowania. CMS ułatwia firmom dodawanie nowych stron internetowych w miarę rozwoju ich działalności bez potrzeby korzystania z programisty.
Łatwa aktualizacja. Zespoły programistyczne mogą wdrażać aktualizacje za pomocą zaledwie kilku kliknięć

Więcej porad na temat widoczności w internecie znajdziesz tutaj: https://stronysiedlce.pl/

Add ping

Trackback URL : https://dotykpiekna.stargard.pl/index.php?trackback/21

Page top